خانه / درباره ایده

درباره ایده

با توجه به شیوه‌های زندگی نوین و پیچیده‌تر شدن شرایط زندگی، افراد با استرسها و فشارهای بسیاری مواجه هستند. مشاوره فرآیندی است که راه کارهای مناسب برای سازگاری افراد با این شرایط و مدیریت استرس را فراهم می‌سازد. علاوه بر این ، چنین شرایط پیچیده ای  نیاز افراد به دریافت اطلاعات مناسب در زمینه‌های مختلف را موجب می‌شود ، از سوی دیگر بهداشت روانی و تامین آن برای مردم، سازمانها و دولتها بسیار مهم است، چرا که با کارایی فردی و اجتماعی افراد و در کنار آن با پیشرفت‌های علمی، صنعتی و … جامعه گره خورده است.

در همین راستا گروه خدمات مشاوره و روانشناسی ایده مجموعه فعاليت­هاي خود را با اين هدف كه “پيشگيري مقدم بر درمان است“ و در راستاي تامين حفظ و ارتقاء سلامت رواني جامعه، در دو سطح به شرح زیر به افراد ارایه می نماید:

  • افزايش شناخت و آگاهي افراد در مورد مسائل مهم زندگي نظير ازدواج، شغل، ارتباط با ديگران، از طريق برگزاري جلسات سخنراني، جلسات مشاوره درمانی ،كارگاه هاي آموزشي، تهيه بروشورها و انجام تستهاي مختلف هوش، استعداد‌، شخصيت و . . . .
  • خدمات در سطح دوم پيشگيري شامل برنامه های مشاوره فردی ویژه افرادی مي­گردد كه زمينه مشكلات عاطفي و رواني داشته و دارند. هدف در اين سطح جلوگيري از گسترش و تشديد اختلال مي باشد.
http://www.20script.ir