خانه / مقالات

مقالات

مقابله با ترس از مرگ

برخی علل ترس از مرگ ترس عصبی از مرگ غالبا تجلی یک اضطراب عمومی است که علل واقعی آن ناآگاهانه بوده وناشی از ضربه های دوران بلوغ، کودکی یا تولد است. چنین ترسی به بهترین صورت در «ترس از جاهای سر پوشیده» یا «ترس از فضای باز» ظاهر می شود. ... بیشتر بخوانید »

رفتارهای آزار دهنده زنان و مردان در زندگی مشترک

56180_534

رفتار آزار دهنده مردان در زندگی زناشویی بااینکه چیزهایی که زن‌ها درمورد مردها بدشان می‌آید ترکیبی از ویژگی‌های کوچک و بزرگ است، اینجا به 10 مورد از آزاردهنده‌ترین این ویژگی‌ها اشاره می‌کنیم: وقتی از خانم‌ها می‌پرسید که از چه چیزهایی در زندگی مشترک با مردها بدشان می‌آید، لیستی بی‌انتها جلو ... بیشتر بخوانید »

مهمترین اختلافات زناشویی

Family-Support-Program

اختلاف مهم زناشویی که زندگی تان را به طلاق می کشاند وجود اختلاف در بین افراد و به ویژه زن و شوهرها یک امر طبیعی است و نباید انتظار داشته باشیم که یک زن و مرد در زندگی مشترک مثل هم فکر کنند و یا رفتارهای آنان کاملا شبیه به ... بیشتر بخوانید »

تکنیک های هدف گذاری در برنامه کاهش وزن

diets-main

  توصیه اساسی آنست که اهداف مقطعی در دوره های سه ماهه برای خود در نظر بگیرید چرا که راه شما را برای کاهش وزن طولانی مدت هموار کرده و علاوه بر آن شما را در تثبیت وزن کاهش یافته کمک خواهد نمود. دلایل بسیاری برای ایجاد کاهش وزن در ... بیشتر بخوانید »

فرزند پروری

خصوصیات-زن-نمونه-از-دید-پیامبر

اختلافات والدين و فرزندان ، شما منو درك نميكنين! همه پدر و مادرها دوست دارند كه با فرزندان خود يك رابطه صميمانه داشته باشند و فرزندانشان آنها را قبول داشته باشند و به حرف هاي آنها گوش دهند. همچنين بچه ها نيز در هر سني دوست دارند كه والدينشان آنها ... بیشتر بخوانید »

اضطراب

ShadiWwW.KamYab.IR_

اختلالات اضطرابی درزبان عامیانه معمولاًاضطراب رابادلشوره،نگرانی وترس توصیف می کنند.ترس واضطراب هردوواکنش های ناخوشایندی هستندکه دربرابراحساس خطرایجادمی شوند.هم اضطراب وهم ترس دارای دوجنبه روانشناختی(تشویش،نگرانی،بیمناکی)وجسمانی(لرزش،تپش قلب،عرق کردن)هستند.بااین حال اختلاف وتفاوت هایی نیزبایک دیگردارند.اضطراب،حالتی است که دراثرمحرک هایی مبهم،غیرمنطقی ونامشخص بروزمی کند.درحالی که درترس چنین نیست.یعنی می دانیدکه ازچه چیزی می ترسیدولی ... بیشتر بخوانید »

افسردگی

Depression (1)

افسردگی بیماری بسیار شایع عصر ماست ودر تمامی جهان روند رشد فزاینده دارد.افسردگی یک بیماری اختصاصی نیست بلکه در تمام سنین وهمه نژادها،هم درزنان وهم در مردان ظاهر می شود، افسردگی بیماری ساده ای نیست بلکه انواع گوناگون دارد، به طوری که در بعضی افراد به صورت هایی گوناگون ظاهر ... بیشتر بخوانید »

وسواس

vasvasss

یماری وسواس چیست؟ وسواس چگونه درمان می‌شود؟ اختلال وسواس جبری (OCD) یک اختلال عصبی است که توسط فکرها و ترس‌های غیرمنطقی شما را به تکرار بعضی از رفتارها وا می‌دارد. افراد مبتلا به اختلال وسواس از ترس آلوده و یا نجس شدن، به کارهای اجباری مثلا شستن بیش از حد ... بیشتر بخوانید »

مشاوره زناشویی

1014064_10152144642673845_5967716487888530401_n

آیا شما به مشاوره زناشویی احتياج داريد؟ ازدواج یك تعهد است. اشتراك زندگی شخصی با همسرتان اهمیت ویژه ای دارد، این اشتراكات شامل ، پرداخت اجاره خانه ، پریشانی، توجه، دست انداختن، نگاه به یك دیگر است كه در روز اتفاق می‌افتد. آن‌ها برای درست فكر كردن در پریشانی‌ها به ... بیشتر بخوانید »

http://www.20script.ir